ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПОТРАПЛЯННЯ У СИТУАЦІЇЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Дата: 31 жовтня 2022 о 15:14, Оновлено 31 січня 2023 о 17:11
*Постраждати від експлуатації може будь-хто,* проте торгівці людьми полюють здебільшого на тих, хто прибув з іншої країни, не знає мови або ж залишив попереднє місце проживання через бойові дії. Перетинаючи державний кордон  *пам’ятайте*, що існують злочинні угрупування, які можуть скористатися *вашим уразливим становищем.* Вони можуть заманити вас в небезпечну ситуацію, наприклад, пов’язаної з примусовою працею або сексуальною експлуатацією шляхом обману, погроз або насильства.
*5 правил безпеки:*
*Документи.* Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.
2. Транспорт.*  Узнайте, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Надішліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.
3. Допомога.* Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.
4. Спілкування.* Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.
5. Зв’язок.* Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.
☎️ТЕЛЕФОНИ "ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ" ТА КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ДОПОМОГИ ТА ПІДТРИМКИ В СИТУАЦІЯХ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ*
Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді:  *0 800 500 225 або 116 111* (безкоштовно зі стаціонарного та мобільного телефонів, анонімно)
☎️Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації:
*0 800 500 335 або 116 123* з мобільних або стаціонарних телефонів цілодобово (безкоштовно, анонімно, конфіденційно)
☎️Поліція: *102*
 ☎️Центр надання безоплатної правової допо,,моги:  *0 800 213 103*
☎️ Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: *0-800-505-501* (безкоштовно зі стаціонарних телефонів), *527* (безкоштовно з номерів мобільних операторів України пн. – пт. з 10:00 до 21:00, сб. з 10:00 до 18:00)
☎️Гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном:  *(044) 238 16 57*
 ☎️Гаряча лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції:
 *0 800 211  *Платформа «Розкажи мені»*            (https://tellme.com.ua/)
 *Канал психологічної підтримки «ПОРУЧ» для підлітків та молоді*                         (https://t.me/poruch_me)
,Онлайн-платформа «Аврора»:* консультування постраждалих від насильства, зокрема сексуального, доступу до якісної дистанційної допомоги у будь-якому куточку України та за кордоном, достатньо лише заповнити заявку на сайті «Розірви коло» у розділі «Психотерапевтична допомога» (https://rozirvykolo.org/mental-support/)