Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Дата: 2 листопада 2021 о 06:46, Оновлено 19 жовтня 2022 о 20:29

Освіта дітей завжди починається з ознайомлення з найближчим навколишнім світом і людьми, які живуть поряд. Саме цю роль виконує краєзнавство. Сучасний інтерес суспільства до проблем краєзнавства сприяє  усвідомленню того, що любов до Батьківщини, почуття патріотизму, відповідальності за її долю формуються з дитинства.

Заходи з краєзнавства спрямовані на виховання поваги до книги,    формування національної свідомості, любові до рідної землі, готовності до праці й захисту Вітчизни, передачі молодому поколінню надбань нашого народу, багатства духовної культури, формування особистих рис громадянина України.

З 01 по 31 жовтня 2021 року в Красногорівському закладі загальної середньої освіти І-ІІ ступенів №5 Мар'їнської міської військово-цивільної адміністрації проходив  щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. В цьому році він проходи під гаслом: "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності". Протягом  місячника  було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.

Була  проведена урочиста лінійка. Діти  початкових класів розповіли віршики, запросили учнів старшої ланки  взяти  участь в конкурсах, вікторинах. Згідно з планом для учнів початкової школи  було організовано екскурсію до міської дитячої бібліотеки, де вони познайомилися з різною краєзнавчою літературою, взяли участь в конкурсі «Вивчай і знай свій рідний край».

В 5-А та 5-Б класах була проведена літературна гра «У звичаях, традиціях народу ти душу Україні  впізнавай». У 6-А та 6-Б  класах  пройшов бібліотечний урок «Рідне місто пізнаю», мета якого була сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України.

Для здобувачів освіти 7 класу було проведено анкетування «Мій вклад у розвиток рідного краю», в якому згідно з рекомендаціями  ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» були включені питання: що ти зробив і що міг зробити корисного для захисту природи?, який свій вчинок ти вважаєш найгіршим у ставленні до природи?, що, на твою думку, люди могли б зробити корисного для охорони навколишнього середовища?

Для здобувачів освіти 8-9 класів бібліотекарем Мул Тетяною Валеріївною та вчителем історії Маяцькою Людмилою Леонідівною був проведений літературний вечір «Мій край – моя історія жива», де вихованці почали оформлювати альбом про історію рідного міста.

Протягом місячника проводилися тематичні виставки на краєзнавчу тематику: «Стежками рідного краю», «Відкрий для себе рідне місто», «Природа мого краю».